Newsletter

Ankieta sondażowa

Podmioty wspierające

Członkowie klastra

WOSiR Szelment

Gastronomia Noclegi
Szelment
W malowniczym zakątku północno-wschodniej Polski mieści się  WOSiR Szelment. To nowoczesny kompleks sportów zimowych i wypoczynku letniego położony przy górze, która wznosi się nad przepiękną kotliną polodowcową. Wije się w niej jezioro Szelment Wielki, największy na północnej Suwalszczyźnie akwen rynnowy typu mezotroficznego, o czystych wodach, piaszczystej ławicy przybrzeżnej i niezbyt bogatym litoralu.

WOSiR "Szelment" jest ośrodkiem nastawionym głównie na obsługę turystów wypoczywających aktywnie, czemu służą wypożyczalnia rowerów, gry zespołowe, np. paintball, siatkówka czy minigolf, park linowy, ścianka wspinaczkowa o wys. 8 m, plaża, pomosty oraz wyciąg nart wodnych.Jest to jeden z największych obiektów rekreacji w północno - wschodniej Polsce. Jezioro Szelment Wielki pozwala ponadto na uprawianie sportów wodnych: kajakarstwa, żeglarstwa czy windsurfingu.

Ze względu na swoje położenie WOSiR Szelement jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania całej przepięknej Suwalszczyzny. Warto szczególnie odwiedzić: Smolniki- niepowtarzalne widoki (tu kręcone były sceny do filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”), Suwalski Park Krajobrazowy z najgłębszym jeziorem w Środkowej Europie- Hańcza-108,5 m, Klasztorny Zespół Pokamedulski w Wigrach, Muzeum Wigier w Starym Folwarku ( niepowtarzalny sposób prezentacji flory i fauny jeziora Wigry), ”wiadukty północy" w Stańczykach i Szlinokiemiach. Ze względu na bliskość położenia warto wybrać się również do Wilna i Trok.

WOSiR Szelement dysponuje 37 miejscami noclegowymi w pokojach 2- i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV, telefonem oraz bezpłatnym dostępem do internetu. W bazie dolnej ośrodek posiada restaurację, 2 sale konferencyjne na 40+50 osób wyposażone w sprzęt audiowizualny. W bazie górnej znajduje się bar szybkiej obsługi. Restauracja dysponuje 100 miejscami, serwuje dania kuchni regionalnej, polskiej oraz kontynentalnej.

W okresie zimowym do dyspozycji gości przygotowanych jest 10 oświetlonych narciarskich tras zjazdowych o długości od 300 do 500 m, w tym: snowpark o długości trasy 250 m i wąwóz o długości trasy 500 m oraz „ośla łączka” dla początkujących obsługiwana przez przenośnik taśmowy o długości 80 m. Wszystkie stoki są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. WOSiR Szelment posiada własną wypożyczalnię sprzętu narciarskiego oraz dobrze wyposażony serwis narciarski. Na terenie Ośrodka funkcjonuje profesjonalna szkoła narciarska.

Członkowie klastra turystycznego