Newsletter

Ankieta sondażowa

Podmioty wspierające

Członkowie klastra

Sioło Budy

Gastronomia Noclegi
Budy
Sioło Budy to miejsce, w którym warto zatrzymać się na dłużej. Pokochają je szczególnie osoby, które uwielbiają zarówno przyrodę, dobrą kuchnię, podlaską i kresową tradycję, jak również ci, którzy chcieliby zakosztować odrobiny luksusu.
Położone w samym sercu Puszczy Białowieskiej Sioło Budy dysponuje 80 miejscami noclegowymi. Znajdą tu Państwo zarówno przestronne apartamenty z kominkiem, jak i przytulne pokoje typu standard – wszystkie urządzone z wyjątkowym smakiem. Każdy element wystroju dopracowany jest tu do perfekcji, żaden nie jest przypadkowy. Całość nawiązuje do tradycji ludowej. Meble, makatki, wycinanki i wiszące pod powałą pająki przywodzą na myśl minione czasy, gdy Jankiel grywał na cymbałach, a Wojski organizował wyprawy na grzyby.
Podczas budowy pensjonatu zwrócono szczególną uwagę na zachowanie walorów zdrowotnych domu drewnianego. Żywe drewno – impregnowane jedynie woskiem – pozwala utrzymać niepowtarzalny mikroklimat dający zdrowy sen, kojący odpoczynek i poprawia stan ciała i ducha. Warto wspomnieć, że Sioło Budy otrzymało w 2010 r. nagrodę na najlepiej zachowany zabytek wiejskiego budownictwa drewnianego w naszym regionie.
Przy komplekcie znajduje się również karczma, w której można zakosztować regionalnej, myśliwskiej i kresowej kuchni oraz skansen z XIX wieku, po którym oprowadzają gości rdzenni mieszkańcy Podlasia i zarazem gospodarze Sioła Budy – Maria i Sergiusz Niczyporukowie.

Członkowie klastra turystycznego