Newsletter

Ankieta sondażowa

Podmioty wspierające

Członkowie klastra

Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna (SIRT)

Biuro podróży Doradztwo Noclegi
Suwałki
Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna (SIRT) od 1991 r. zajmuje się rozwojem turystyki w północnowschodniej Polsce. Za swoją działalność uzyskała szereg wyróżnień i nagród m.in. odznaczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dwie nagrody główne w konkursie „Polska Pięknieje”. Wykreowana przez Izbę marka turystyczna „Suwalszczyzna kraina jak baśń” i tworzone w jej obrębie produkty oferują wiele form atrakcyjnego wypoczynku i rekreacji w unikalnym środowisku przyrodniczym i kulturowym. Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna jest wpisana do Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod nr ew. 02466. Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna zaprasza do Współpracy i korzystania z bogatej oferty Suwalszczyzny!

SIRT poleca szczególnie:
• Wypoczynek o każdej porze roku na urokliwych terenach wiejskich Suwalszczyzny w zrzeszonych w Izbie kwaterach agroturystycznych, Ośrodku „Maniówka” i Hotelu „Albatros” (www.sirt.suwalki.com.pl)
• Wycieczki szkolne, kolonie, zimowiska oraz Zielone Szkoły z bogatą ofertą zajęć turystyczno-edukacyjnych w oparciu o Baśniowy Szlak i inne atrakcje Suwalszczyzny
• Wycieczki na Białoruś – ciekawą i ciągle jeszcze nieznaną część Europy. Szczególnie polecamy sentymentalną podróż na Grodzieńszczyznę, w rodzinne strony Adama Mickiewicza, Elizy Orzeszkowej i Czesława Niemena Możliwe są również wyprawy tematyczne w inne regiony kraju
• Unikalne pamiątki, rękodzieło, ozdoby i przedmioty użytkowe - tworzone pod marką „Made in Suwalszczyzna-Mazury” oraz wydawnictwa regionalne dostępne w naszym sklepie internetowym i punktach sprzedaży pamiątek w regionie (www.handmade.sklep.pl).

Wszystkim zainteresowanym polecamy szeroką gamę usług wykorzystujących kompetencje i profesjonalizm Izby:
• Wizyty studyjne i szkolenia prezentujące bogate doświadczenia Izby i innych podmiotów obszaru Suwalszczyzny w zakresie rozwoju i promocji turystyki oraz tworzenia innowacyjnego produktu turystycznego
• Przygotowanie i wsparcie realizacji projektów współpracy transgranicznej.
• Opracowanie publikacji, map, przewodników i realizację kampanii promocyjnych;
• Opracowanie koncepcji, strategii rozwoju i analiz dla sektora turystycznego

Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna zarządza również Ośrodkiem „Maniówka” w Nowej Wsi, położonej 8 km od Suwałk, w malowniczej otulinie Wigierskiego Parku Narodowego. Ośrodek oferujący 42 miejsca noclegowe w komfortowych pokojach z łazienkami organizuje pobyty edukacyjne, zdrowotno-rekreacyjne i turnusy rehabilitacyjne z szeroką gamą zabiegów i ciekawych form spędzania czasu.

W najbliższym sezonie turystycznym, w ramach transgranicznego szlaku „Podróż do Etnobajki” w „Maniówce”, powstanie Wioska Wesołych Wędrowców – rodzinne centrum aktywności z wieloma atrakcjami, m. in. z największym na świecie termometrem tradycyjnym, zgłoszonym do Księgi Rekordów Guinessa (www.maniowka.pl).

Do końca 2013 roku na Suwalszczyźnie powstanie sześć kolejnych Wiosek Bajek tworzących Baśniowy Szlak – Innowacyjny produkt turystyczny i unikalną ofertę dla rodzin oraz dzieci i młodzieży szkolnej.

Członkowie klastra turystycznego