Newsletter

Ankieta sondażowa

Podmioty wspierające

Członkowie klastra

Kiermusy Dworek nad Łąkami

Gastronomia Noclegi
Tykocin
W otulinie Narwiańskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego leżą Kiermusy Dworek nad Łąkami, zwane “Ostoyą żubra i tradycji szlacheckiej”. Kiermusiańskie włości to kompleks historyczno-wypoczynkowy, który składa się z kilku obiektów o niespotykanym na taką skalę charakterze. W skład kompleksu wchodzą Dworek, Jantarowy Kasztel, Karczma Rzym, Dworskie Czworaki, Basen, Altana Zdrowia i Urody i Domek Rasputina. Wszystkie budowle wzrastały w oparciu o przekazy architektoniczne przodków, zaś przedmioty wypełniające wnętrza mają dużą wartość historyczną i muzealną, łącząc w sobie luksus z wyrafinowaną prostotą.

Od kilkunastu lat Kiermusy specjalizują się w organizowaniu wypoczynku zarówno gościom indywidualnym, jak i grupom zorganizowanym To tutaj powstała pierwsza prywatna zagroda hodowlana żubra. Ponadto w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na terenie Kiermus organizowany jest największy w tej części Polski Jarmark Staroci. Niedaleko historycznej granicy pomiędzy Rosją Carską a Królestwem Warszawskim otwarte zostało Muzeum Oręża Polskiego. Wystrój sal zamkowych, wygląd średniowiecznych zbroi, dawnych strojów, oraz znaleziska i eksponaty z całej Polski i niemal z całej Europy pozwalają przenieść się wprost w czasy rycerzy oraz poczuć ducha XVII wiecznej Polski.
 
“Ostoya żubra i tradycji szlacheckiej” jest doskonałym miejscem na przeprowadzanie konferencji, szkoleń, warsztatów, spotkań integracyjnych oraz imprez plenerowych. 2 klimatyzowane, w pełni wyposażone sale konferencyjne z dziennym światłem dają możliwość organizacji spotkań w komfortowych, a jednocześnie nawiązujących do sarmackiej tradycji warunkach. Kiermusy są kompleksowo przygotowane do podjęcia każdego przedsięwzięcia w sposób, który przewyższy oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Renoma obiektu jest potwierdzona w szerokich kręgach świata biznesu, usług hotelarskich i turystycznych, a także w ocenie prywatnych odbiorców.

Członkowie klastra turystycznego