Newsletter

Ankieta sondażowa

Podmioty wspierające

Członkowie klastra

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów

Gastronomia Noclegi
Augustów
Sanatorium Augustów jest przepięknie położone w otoczeniu tak uroczych jezior, jak Necko, Białe, Rospuda, Studzieniczne, Sajno i Sajenek. Walory miejsca podkreśla otaczający je z trzech stron zwarty kompleks leśny Puszczy Augustowskiej z niepowtarzalną szatą roślinną i
swoistą fauną, stanowiący znaczną część terenu „Zielonych Płuc Polski”.

Wielkie bogactwo środowiskowe stanowi też niepowtarzalny mikroklimat, w którym zdrowotną rolę spełniają olejki eteryczne i fitocydy oraz odkryte wysokiej jakości złoża borowiny. To tutaj, obok miasta Augustów, przepływa Klonowica wpisana do Księgi Guinnessa jako najmniejsza rzeka świata. Walory natury, a zwłaszcza mikroklimat, czysta woda, zdrowe kompleksy leśne drzewostanu sosnowo-świerkowego stanowią doskonałe warunki do lecznictwa sanatoryjnego oraz uprawiania różnych form wypoczynku i turystyki. Te walory zdecydowały o uzyskaniu przez Augustów w 1993 r. statusu miasta uzdrowiskowego.

Sanatorium Augustów posiada jeszcze starszą tradycję, gdyż jako jedyny obiekt sanatoryjny w północnowschodnim regionie kraju prowadzi działalność od 1976 r. Malowniczo usytuowane nad jeziorem Necko w sosnowym lesie z doskonałym dojazdem jest oddalone zaledwie ok. 4 km od centrum miasta. Oferuje szeroki zakres usług rehabilitacji leczniczej, nad którą czuwa wysokokwalifikowana kadra medyczna oraz programów wypoczynkowych do odzyskania zdrowia i sprawności fizycznej. W Sanatorium Augustów gościmy osoby w ramach skierowań NFZ i PFRON oraz przebywające indywidualnie. Oferujemy turnusy rehabilitacyjne, pobyty uzdrowiskowo-wypoczynkowe i noclegi wraz z wyżywieniem.

Sanatorium Augustów specjalizuje się w leczeniu schorzeń ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, naczyń obwodowych i osteoporozy. Wykonywane są skuteczne zabiegi przyrodolecznicze i fizjoterapeutyczne, masaże wodne i klasyczne, zabiegi borowinowe, laseroterapia, światłolecznictwo, magnetoterapia, krioterapia ogólnoustrojowa oraz miejscowa, zabiegi kwasowęglowe. Pobyt wzbogacony jest ciekawym programem kulturalno-oświatowym z atrakcyjnymi wycieczkami w okolicach tej części Podlasia oraz szlakami historycznymi na Litwie. Miłą atmosferę uzupełnia dobra kuchnia na miejscu z możliwością zapewnienia posiłków dietetycznych zgodnie ze zdrowotnymi wskazaniami specjalisty dietetyka.

Członkowie klastra turystycznego