Aktualności

Współpraca branży turystycznej - konferencja Klastra Marek Turystycznych

29-05-2015

Konfrenencja Klastra Marek Turystycznych Polski Wschodniej odbyła sie 27.05.2015 w Olsztynie. Celem spotkania była promocja dobrych praktyk Klastra Marek Turystycznych Polski Wschodniej. Przedstawienie rezultatów realizacji projektu współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2014, a przez to zaprezentowanie firm i instytucji zaangażowanych w kooperację w ramach Klastra Marek Turystycznych Polski Wschodniej. Podczas konferencji dyskutowano również o sposobach przyciagania turystów na Warmię i Mazury przez cały rok, o potencjale firm klastrowych oraz możliwościach dofinansowania branży turystycznej z fundyszy EU.

Głównym problemem, z którym borykaja sie przedstawiciele firm turystycznych to bardzo, krótki sezon turystyczny na Warmii i Mazurach - sygnalizuje Anna Moskwa - wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Doradczego i Konsultingowego.

Aby ściągnąc turystów na Mazury należy zjednoczyc siły i współpracować - uważa Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia, Tomasz Kozłowski - To takie inicjatywy jak Klaster wychodza na przeciw oczekiwaniom turystów. W jedności siła, razem możemy więcej - dodaje.

Takie spotkania to idealna płaszczyzną wymiany doświadczeń, poglądów, zwrócenia uwagi na problemy z jakimi musimy się zmierzac codziennie - zauważa przedstawiciel branży, uczestnik konferencji.

Konferencja stanowiła również miejsce wymiany wiedzy i informacji na temat  szans rozwoju instytucji, firm i regionów poprzez szerzenie idei klasteringu.

 

Adiorelacja z konferencji: http://ro.com.pl/turystow-trzeba-sciagac-na-warmie-i-mazury-przez-caly-rok/01211020