Aktualności

Piłka nożna czy siatkówka plażowa? W Starych Jabłonkach godzimy kibiców!

13-06-2016

Sportowy pierwszy weekend wakacji w Starych Jabłonkach

Hotel Anders w Starych Jabłonkach zaprasza w pierwszy weekend wakacji (24.-26.06.2016) na plażę nad Jezioro Szeląg Mały. Na miłośników sportu i aktywnego wypoczynku czeka spotkanie z najlepszymi na świecie zawodnikami footvolleya.

Footvolley czyli siatkonoga plażowapolega na graniu w piłkę plażową bez użycia rąk. Footvolley narodził się w Brazylii i  był odpowiedzią na zakaz grania w piłkę nożną na plażach Copacabany w latach 60-tych ubiegłego wieku. W ostatnich kilkunastu latach footvolley zyskał ogromną popularność na świecie, gdzie znalazło się wielu amatorów tego sportu. Obecnie jest to jeden z najbardziej znanych sportów plażowych obok Beach Soccera oraz Beach Volleya, a w tym roku zostanie zaprezentowany przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Tomasz Dowgiałło, wiceprezes Grupy Anders, współorganizator wydarzenia, wiąże duże nadzieje z footvolleyem na polskich plażach: Footvolley to niezwykle widowiskowa dyscyplina sportu. Dlatego chcemy ją upowszechnić także na naszych plażach. Jeszcze 15 lat temu kiedy zaczynaliśmy swoją przygodę ze sportami na piasku niewiele osób poważnie traktowało siatkówkę plażową. Obecnie jest ona najbardziej znaną dyscypliną rozgrywaną na piasku w Polsce. Mam nadzieję, że za kilka lat podobnie będzie z footvolleyem, a my doczekamy się zawodników na poziomie Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Właśnie zaczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2016, a za chwilę startuje turniej Grand Slam w siatkówce plażowej w Olsztynie. My połączymy te dwie dyscypliny sportu – uśmiecha się Dowgiałło – i mamy nadzieję, że odwiedzą nas miłośnicy zarówno plażówki, jak i piłki nożnej.

Na plaży w Starych Jabłonkach będzie rywalizowało 16 par z dziewięciu krajów (Polska, Azerbejdżan, Brazylia, Grecja, Holandia, Niemcy, Norwegia, Rosja i Włochy). Wśród nich znajdą się Brazylijczycy Rodrigo Lacraia i Luciano Almeida Futevôlei, jedna z najlepszych par na świecie. Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach, przygotowanych specjalnie na tę imprezę.

Oprócz emocji sportowychna wszystkich, którzy odwiedzą plażę Hotelu Anders czekają również atrakcje w sam raz na dobre rozpoczęcie wakacji – kąpielisko nad jeziorem, wypożyczalnia sprzętu wodnego, pyszne przekąski i napoje przygotowane w kilku puntach gastronomicznych przez kucharzy Hotelu Anders. Za oprawę muzyczną turnieju odpowiada DJ Ucho, znany wszystkim, którzy do tej pory brali udział w wydarzeniach sportowych na plaży Hotelu Anders – udana zabawa gwarantowana. Serdecznie zapraszamy na rodzinny wypoczynek w sportowym klimacie – dodaje Daniel Błaszkiewicz, dyrektor generalny Hotelu Anders.

Wstęp na turniej LV Bet Footvolley World Tour Stare Jabłonki 2016 jest BEZPŁATNY.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Pan Witold Bańka – Minister Sportu i Turystyki, patronatem imprezę objął także Polski Komitet Olimpijski oraz Starostwo Powiatowe w Ostródzie i Urząd Gminy w Ostródzie.
Sponsorem tytularnym imprezy został LV Bet, nowy legalny bukmacher na polskim rynku. 
Partnerami wspierającymi zostali: Amex-Bączek (producent okien z Susza), Familijne 2GO (marka firmy Colian), Przedszkoliada.pl i Hyway Transport i Spedycja.
Patroni medialni: TVP Sport, Gazeta Olsztyńska, Nasz Olsztyniak, FitFat, siatkonoga.pl.