Aktualności

II Międzynarodowe Forum Biznesowe z udziałem Klastra Turystycznego

28-01-2016

W dniu 22 stycznia br. na uczelni Kauno Kolegija na Litwie obyło się międzynarodowe forum integrujące współpracę szkół wyższych, przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu z Polski, Litwy i Łotwy. To już drugie i nie ostatnie takie spotkanie w ramach cyklu „INTERNATIONAL BUSINESS EXPERIENCE FOR STUDENTS, ACADEMICS AND ENTREPRENEURS: POLAND, LITHUANIA AND LATVIA PERSPECTIVE”. Pierwsze forum odbyło się w styczniu ubiegłego roku na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Program forum obejmował cztery bloki tematyczne, w tym także związany z rozwojem turystyki. Poruszone zagadnienia dotyczyły między innymi wpływu walorów kulturowych danego regionu na możliwość rozwoju jego oferty turystycznej. W tej części miały miejsce prezentacje Ivety Balčūne (menedżera dworu Luznava na Łotwie) oraz Andrijany Filinaitė (głównego specjalisty z Wydziału Dziedzictwa Kulturowego Urzędu Miasta w Kownie).

Tak jak i w ubiegłym roku Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe, a dokładnie Klaster Marek Turystycznych Polski Wschodniej były reprezentowane na forum. Mieliśmy okazję podzielić się wiedzą o sposobie funkcjonowania Klastra, osiągnięciach w dziedzinie integracji oferty turystycznej oraz już zrealizowanych i możliwych formach współpracy z przedstawicielami branży oraz instytucji wspomagających jej rozwój.

Po obradach plenarnych miały miejsce warsztaty, w trakcie których uczestnicy w grupach mieli za zadanie zidentyfikować wyzwania, które mogą stanąć przed biznesem w ciągu najbliższych kilku lat. Forum, jak też warsztaty stanowiły świetną okazję do integracji uczestników oraz poznania doświadczeń przedstawicieli innych państw oraz sektorów, zaś sama idea konfrontacji spotkała się z ogromnym uznaniem uczestników.

W przyszłym roku Forum ma zostać zorganizowane na Łotwie. Padła zapowiedź, że organizatorzy są silnie zainteresowani udziałem Polskiego Stowarzyszenia Doradczego i Konsultingowego, dzięki czemu będziemy mieli kolejną okazję do zacieśniania więzi współpracy oraz dalszej możliwości dzielenia się doświadczeniami.

 

Uczestnicy Forum z Polski:

·         Ewa Rollnik-Sadowska, Ewa Glińska, Urszula Kobylińska, Urszula Widelska, Marta Jarocka, Urszula Ryciuk, Marta Sosnowska - Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej;

·         Urszula Szydlik-Żukowska - Adampol S.A.;

·         Waldemar Kiszkiel - CEDC International Sp. Z o.o.;

·         Adam Krajewski - Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe.

 

Więcej:

http://www.wz.pb.edu.pl/aktualnosci/II-Miedzynarodowe-Forum-Biznesowe-wspolorganizowane-przez-Wydzial-Zarzadzania-PB-odbylo-sie-w-Kownie-,1268.html

http://vef.kaunokolegija.lt/galerija/tarptautinis-verslo-forumas-2016/