Aktualności

Hotel Anders Eko-Inspiracją 2015 roku!

01-03-2016

Hotel Anders w Starych Jabłonkach został laureatem III edycji ogólnopolskiego programu „Odpowiedzialnie z Naturą” i otrzymał tytuł „Eko-Inspiracji 2015”. “Eko-Inspiracja” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień ekologicznych w Polsce, a także jedno z największych na rynku wydarzeń propagujących idee zrównoważonego rozwoju.

Ideą programu „Odpowiedzialnie z Naturą” są działania na rzecz społecznej edukacji ekologicznej oraz promocja idei zrównoważonego rozwoju. Organizatorami plebiscytu są redakcje magazynu „Ekologia i Rynek” i portalu ekorynek.com. To jedne z najbardziej uznanych na polskim rynku serwisów gospodarczo-biznesowych poświęconych tematyce ekologii, zrównoważonego rozwoju oraz promocji aktywnego i zdrowego stylu życia. Partnerem merytorycznym projektu jest firma doradcza Deloitte. Wśród laureatów plebiscytu znaleźli się także m.in.: Pepsico, Canon, DB Schenker czy Animex.

- „Tytuł „Eko-Inspiracji” to potwierdzenie naszych działań w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz promowania aktywnego wypoczynku pośród przyrody. Namawiamy firmy, które organizują u nas spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje, do integracji w klimacie „green”. Zachęcamy do wspólnego sprzątania lasu, przygotowania ekozabawek dla dzieci
z przedszkola w Starych Jabłonkach czy do ekopleneru malarskiego zakończonego aukcją charytatywną na rzecz wybranej organizacji pozarządowej działającej w zakresie ochrony środowiska. Wyróżniamy się także ofertą propozycji na aktywny wypoczynek, wykorzystując nasze położenie nad jeziorem, w otoczeniu lasów. Spływy kajakowe, regaty żeglarskie, windsurfing, wyścigi smoczych łodzi, gry terenowe po lesie, turnieje siatkówki plażowej to tylko niektóre z atrakcji, przy jakich można się integrować w Hotelu Anders.” – powiedział po Gali wręczenia nagród Daniel Błaszkiewicz, dyrektor generalny hotelu.

Hotel Andersjuż od wielu lat konsekwentnie realizuje strategię społecznej odpowiedzialności biznesu w zakresie dbałości od środowisko. Wśród tych działań istotna jest edukacja Gości, ale też proekologiczne działania obiektu, m.in. wykorzystywanie odnawialnych, naturalnych źródeł energii w ogrzewaniu obiektu, energooszczędne oświetlenie, własne ujęcie i uzdatnianie wody czy segregacja odpadów ogólnych.

 

Więcej na temat proekologicznej filozofii Hotelu Anders czytaj na

http://www.hotelanders.pl/konferencje/zielony-pakiet-konferencyjny?utm_source=artyku%C5%82ekoinspiracja&utm_medium=baner&utm_campaign=biznes